תחומי עיסוק

משרדנו מתמחה בעסקאות מקרקעין וילווה אתכם בכל שלבי הרכישה, מכירה, רישום או ייזום פרוייקטים.

אנו מעניקים שירות משפטי מקיף בתחום חדלות פירעון ושיקום כלכלי ונצעד לצדכם עד לקבלת צו הפטר: בתחום דיני המשפחה אנו מציעים שירות הכולל גישור בתוך המשפחה ויישוב סכסוכים במקרים רגישים, ניהול וטיפול בעזבונות, צוואות וירושות, ניסוח ואישור הסכמי ממון והסכמי גירושין, הסכם הורות משותפת, גביית מזונות, הסדרי ראייה ועוד.

מכירה ורכישת נכס

עבור רובנו, רכישה או מכירה של דירת מגורים היא לרוב העסקה הגדולה ביותר שנבצע בחיינו. מטבען של עסקאות מקרקעין ונדל"ן המדובר בעסקאות יקרות ובעלות היבטים משפטיים ומסויים רבים. ההמלצה החד משמעית היא ללוות כל עסקה בנדל"ן עם ייעוץ משפטי מקצועי של עו"ד המתמחה במקרקעין. לא כל עו"ד בקיא בתחום, ולכן משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום הוא העדיף. עו"ד מנוסה ילווה אתכם בכל השלבים לקראת, במהלך ועד השלמת העיסקה ורישום הזכויות, ונדגיש כי חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום עוד בטרם עשיתם כל צעד, שכן לעיתים לשלבים המקדמיים ואף לשיחות בעל-פה בין קונים ומוכרים עשויות להיות השלכות על ההמשך.

 

 והטעויות עלולות להיות קריטיות. משרדנו יטפל עבורכם בכל האספקטים עד לסיום מוצלח וחתימה על חוזה רכישה או מכירה.

להלן חלק מהבדיקות המקדמיות המבוצעות לפני עסקת נדל"ן:

 

בדיקת מעמד הנכס ובדיקת זכויות המוכר בנכס, בדיקה בה נוודא כי המוכר הינו אכן בעל הזכות בנכס ובכך נמנע מצב בו קיימת זכות הנוגדת את זכותכם או הגבלה המונעת את רישום הנכס על שמכם.

בדיקות תכנוניות ופיזיות של הנכס, המוודאות את ההתאמה של הנכס במצבו הקיים למצב הבנוי, את שטח וגבולות הדירה, את הצמדותיה השונות (חניה, גינה, גג), את ייעודו התכנוני של הנכס (מגורים או מסחר), את השימושים המותרים בנכס והאם קיימים הליכים משפטיים או תלונות הקשורות בו. כמו כן נוודא שלא מדובר בנכס עם חריגות בנייה וכי המצב הבנוי בפועל תואם לתשריטים ולמעמד התכנוני המאושר של הנכס.

בדיקת המעמד המשפטי של הנכס, בה נוודא שלא מוטלים צווי מניעה, צווי הריסה, עיקולים, הערות אזהרה וכו'. אלו בירורים שנערכים לעומק בטרם מגיעים לשלב החתימה על הסכם הרכישה. לקראת מעמד החתימה, נוודא שהצד שעליו חלה החובה להסדיר את כל הכרוך בהעברה חלקה של הנכס אכן ביצע זאת במועד שיוגדר מראש.

בדיקת תב"ע ושטחים חומים: לא פחות חשוב הוא לבדוק את התב"ע ולהתרשם מהעתיד המתוכן לאיזור, ובפרט לבדוק את  קיומם של "שטחים חומים" בתב"ע (שטחים המיועדים לשימוש ציבורי עתידי) שכן יתכן כי בעתיד ייבנו בסמיכות לנכס שלכם בניה הנוגדת את האינטרס שלכם, ולפיכך למצב התכנוני באיזור כולו יש השפעה מהותית על ערך הנכס, ובהמשך נפרט על ערכו של שמאי מקרקעין בעסקת רכישת נכס.

בדיקת המצב הפיזי של הנכס\דירה: זו בדיקה שעשוייה להיערך ע"י חברה לבדק בית ומפיקה חוות דעת מקצועית הכוללת תמונת מצב מלאה ועדכנית בקשר עם הנכס, השכונה והסביבה הקרובה. אם בחרתם שלא לשכור שירות שכזה, תוכלו להשתדל ולערוך בדיקה מקיפה בעצמכם ולגלות מומים נסתרים, מה והיכן לחפש, ובין השאר חשוב לערוך סריקה פיזית מקיפה הכוללת פתיחה ובדיקת כל ארון, חלון, ברז, שטקר, ידית, ציר ודלת, בדיקת מתקני החניה, מערכת האינטרקום, המעליות ושירותי חברת הניהול, עלויות האחזקה השוטפות ועוד. נזכיר כי בעקרון החוק מחייב את המוכר בחובת גילוי נרחבת אולם לא תמיד אנו רואים שהדבר אכן נעשה.

בדיקת סביבת הנכס היא בדיקה שעליכם לבצע בעצמכם. מומלץ לבקר במקום כמה פעמים ולהתרשם בעצמכם מעומסי התנועה בשעות הבוקר או אחה"צ, רמת הרעש בימי חול ובשבת, נגישות לתחבורה ציבורית, קירבה למוסדות חינוך\בריאות או מוקדים אחרים החיוניים עבורכם ועוד. כמו כן, כדאי לבדוק האם דירות רבות מושכרות בבניין, לרבות באמצעות שכירות קצרת טווח, שכן נתון זה עלול להשפיע איכות החיים שלכם בבניין. אל תהססו לשאול את השכנים או כל מי שיכול לסייע, כך תוכלו לגלות מידע חשוב מאוד אודות הנכס.

שמאי מקרקעין ברכישה באמצעות משכנתא הוא אחד ההליכים להערכת שווי הנכס. כאשר רוכש מעוניין לרכוש נכס באמצעות משכנתא, הבנק יבקש לבחור שמאי מרשימת השמאים המצויים בבנק. לעיתים הליך זה יוצר מצג אצל הרוכש שהשכרת שרותיו של שמאי נדרשת ממלא בשלב של לקיחת משכנתא ולכן מתייתרת. אולם השוני בין הזמנים הינו עצום ולכן המלצתי היא לשכור שירותו של שמאי בשלב מוקדם יותר, הן לצורך הערכת שווי נכונה והן לברור פרטים רבים הנוגעים לנכס המבוקש. שמאי מבצע בדיקות רבות המצריכות ידיעות מקצועיות המצויות בתחום מומחיותו, ובין היתר בדיקת תיק בניין, תיק הבית המשותף והתב"ע, בירור הטלי השבחה ועוד. לחוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין מטעמכם יש ערך רב.

לרכישה ומכירת נדל"ן ישנם עוד היבטים רבים, לרבות מימון הרכישה ותכנון מס. מכיוון ומדובר בסכומים גדולים, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מקיף באשר למימון הרכישה ויכולת ההחזר שלכם. ייעוץ כזה בשילוב עם תכנון מס נכון עשויים לחסוך מכם הוצאות רבות.

אנו מזמינים אתכם להתייעץ עמנו ולזכות בליווי משפטי מקצועי בכל עסקאות המקרקעין שלכם, לחסוך מעצמכם זמן וטרחה ולזכות בגיבוי ובביטחון שהחלטתם נכון.

חדלות פירעון ושיקום כלכלי

גם אם טרם החלו להגיע הודעות או עיקולים אך אתם חשים כי אינכם מצליחים להתמודד עם חובות תופחים, אנו כאן כדי לסייע לכם לנהל נכון את ההליכים המשפטיים שישמרו על זכויותיכם וייסעו לכם לקצוב ולהחזיר את החוב לנושים באופן שישאיר אתכם על הרגליים, ובהתאם לרוח החוק החדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי (2019), השם דגש על מתווה שיקומי ליציאה מהחובות.

 

הטעות הגדולה ביותר שחייבים עושים היא הזנחה, ומשם הדרך לריביות, קנסות, עיקול משכורת ועיקול חשבון בנק קצרה מאוד. אם אתם קוראים שורות אלו, ההמלצה היא לפעול מייד וליצור קשר עם עו"ד המתמחה בתחום שעד עתה כונה 'פשיטת רגל' – וכיום לפי החוק החדש מכונה 'חדלות פירעון'. תחת החוק כיום מוענקות לחייבים הזדמנויות ודרכים רבות להבראה כלכלית אותן נציג בפניכם.

 

משרדנו ילווה אתכם בהסרת עיקולים, צווים ומגבלות, ביטול עיכוב יציאה מהארץ והסרת הגבלות על רישיון הנהיגה, גיבוש הסדרים להשבת חובות וכן נסייע לכם בהמשך ניהול או הקמת עסק במהלך תקופת חדלות פירעון בהתאם להוראות החוק החדש.

 

צרו עמנו קשר מיידי ואנו ננהל עבורכם באופן מקצועי את ההליכים הנחוצים לשיקום כלכלי וקבלת צו ההפטר שימחק עבורכם את כל החובות תוך כדי שאתם מוגנים וממשיכים לנהל את חייכם וחיי המשפחה עם מינימום נזקים ועוגמת נפש.

 

גישור ויישוב סכסוכים

משרדנו מתמחה בעולם המורכב והרגיש של דיני המשפחה ומלווה אתכם באופן אישי בחתירה להסכמים מאוזנים והוגנים במסגרת המשפחה. משרדנו מעניק שירותי גישור ויישוב סכסוכים בתוך המשפחה ואנו מתמחים באיחוי קרעים והגעה משותפת להסכמות, פתרון לקונפליקטים רגישים והסכמות בנושאי כסף וחלוקת ירושה בין אחים, גירושין בהסכמה ושמירה על הרמוניה עבור הילדים ועוד.

להלן חלק מהשירותים אותם אנו מעניקים.

גירושין וגירושין בהסכמה:

פעמים רבות מחליטים בני זוג כי פרידה היא הצעד הנכון עבורם. מניסיוננו, זהו השלב בו מומלץ לפנות לגישור לטובת גירושין בהסכמה שנעשה ע"י עו"ד המתמחה בגישור משפחתי. גישור מביא אתכם אל אותו היעד באופן מהיר יותר, זול יותר, ובעיקר חוסך מכם מלחמה מיותרת, יקרה, מלאה בסטרס וכזו שתותיר משקעים שקשה יהיה למחות. מאבקי גירושין עלולים להסלים מהר מאוד והילדים במידה וישנם מביטים בתא המשפחתי מתרסק, בהורים שהופכים לאויבים – כך נגרמת טראומה עקב גירושין, כאשר כל המוכר והבטוח הופך למעורער. מניסיוננו, גישור לגירושין בהסכמה מצליח לשמור על התא המשפחתי גם כאשר הוא מתפצל, הילדים זוכים בהורים החיים בנפרד אך מקיימים תקשורת למענם.

בשונה מפנייה לערכאות (ביה"ד הרבני או בימ"ש לענייני משפחה), גישור מייצר בינכם הסכם לפי רצונכם ולא פתרון שנכפה עליכם ע"י שופט או דיין. זהו הסכם בו אתם שולטים ואליו תגיעו בצוותא בליווי שלנו, הסכם המבטא ושומר על זכויותיו של כל צד, הסכם מאוזן אשר יקבל תוקף של פסק דין ויאפשר לכם להתגבר על מחלוקות בעתיד תוך שהוא מבטיח את היציבות עבור הילדים.

בתקופה כה רגישה אתם מוזמנים להיעזר בליווי הקרוב שלנו, שיעניק לכם ככל שניתן תחושת שלווה וביטחון ויצמצם את הסערה והחששות. אנו נגבש הסכם שיוגש ויאושר על ידי בית המשפט ונפעל לקבלת הגט מבית הדין הרבני, שהוא המסיים תוקפם של נישואים בין יהודים. ההסכם יעניק מענה לצרכים העתידיים של המשפחה לאחר סיום הזוגיות ויחסוך מכם עוגמת נפש רבה לעומת הברירה של ניהול הליכים משפטיים.

הכל אודות צוואה

צוואה היא מסמך שחשיבותו רבה ועריכתו חיונית. ההמלצה על עריכת צוואה נכונה לכל גיל בחיי אדם בוגר, עצמאי לחלוטין ובצלילות דעת מלאה ואינו מצוי תחת השפעה זרה. צוואה מעניקה שקט נפשי למצווה וכן בהמשך ליורשים. צוואה המנוסחת היטב ובקפידה מונעת אי הבנות ומחלוקות, אשר למרבה הצער נפוצות בקרב יורשים. בנוסף, נזכיר כי חוק הירושה מלמד כי המצווה רשאי לשנות מצוואתו מתי וכפי שיחפוץ.

ניסוח צוואה על ידי עו"ד בדרך ובצורה הנכונה בהתאם להוראות המחוקק הן בפן הצורני והן בפן המהותי יחד עם ניסוח מפורט ומנומק לאופן עריכתה יעניק למצווה וליורשים שקט נפשי רב והפחתת הסיכוי להתערבות בית המשפט וביטול הצוואה. לעומת זאת, צוואה המנוסחת בלשון לא מדויקת בעריכתה, עלולה להביא לאי-מילוי רצונו של המצווה. פעמים רבות יכולים מתנגדים לצוואה לתקוף את ניסוחה ולטעון כי דבריו של המצווה הוצאו מהקשרם, ולפיכך מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום עריכת צוואות.

הסכמים בתוך המשפחה – כספים, חלוקת נכסים, הורות ושותפויות

הסכמים המיועדים להתנהלות משותפת נכונה וראויה מהווים מנגנון חשוב מאוד לשמירה וטיפוח הזוגיות, שמירה על קשר משפחתי תקין ומניעת חילוקי דעות בשלבים שונים לאורך העתיד המשותף בצוותא. להסכם ממון והסכם חיים משותפים המנוסחים בקפידה השפעה חיובית ביותר על קשר איתן ויציב וניהול נכון של חיים משותפים. במקרים אלו חשיבות עיגון היחסים בהסכם עולה עבור שני הצדדים. לעריכת הסכמים בתוך המשפחה כמו חלוקת ירושה בין אחים או הסכמים הנוגעים לשותפויות שונות יש חשיבות רבה שכן כבני משפחה התקשורת ההדדית מקשה לעיתים על התנהלות פיננסית נכונה. חשיבותם של ההסכמים להלן הנה גם במנגנונים למניעת מחלוקות המשולבים בהם.

הסכם ממון וחיים משותפים

במקרים רבים מגיעים בני זוג אל הקשר כאשר אין בינהם איזון כלכלי. אנו ננסח עבורכם הסכם ממון יחד ובאהבה, ולא נחשוש לדבר על כסף וזכויות, הסדרים וחלוקה. מניסיוננו, חבל לחוש תרעומת אם נתבקשתם לערוך הסכם ממון, והמדובר בסוגיות פיננסיות. זכרו – הסכם ממון יגן על זכויותיו של כל צד ונועד לאזן ולא להיות חד צדדי, וזהו ההסכם אותו ננסח עבורכם.

הסכם חיים משותפים

בשונה מהסכם ממון המשרטט פן כלכלי, הסכם חיים משותפים נוגע בכל מישורי החיים של בני הזוג יחד ונועד להבטיח מראש מנגנונים שיסייעו לכם לנהל בצורה חלקה נכסים, רכישות משותפות, קשר כלכלי עם ילדים מנישואין קודמים וכן דרכים מוסכמות מראש לחלוקת רכוש במקרים של מחלוקת או פרידה עתידית. בפרט עבור מי שאינו כפוף לחוקי נישואין אך גם עבור מי שנישא לפי חוק דתי, הסכם חיים משותפים הנו חוזה מקיף הצופה פני עתיד ומעניק לכם יציבות לקשר וביטחון בהדדיות.

הסכם הורות

לנוכח מגוון סוגי המשפחות וההורים הקיימים כיום, השינויים שחלו בתא משפחתי עבור זוגות המעוניינים להביא ילד לעולם והדרכים החדשות לעשות זאת, הסכם הורות הוא ההסכם החשוב ביותר לפני יציאה לדרך משותפת של הבאת צאצא לעולם וגידולו. אנשים רבים כיום מבקשים לגדל ילד מבלי שהם מקיימים קשר זוגי ביניהם וגם במקרים שכן, הסכם הורות משותפת מניח את היסודות הנכונים לעשות זאת והנו קריטי למניעת מחלוקות סבוכות ביותר בעתיד: חלוקת משאבים והסדרי ראייה, עקרונות בגידול וחינוך הילד, אורחות חיים וערכים – אלו הם חלק מהנושאים המהותיים בהם נוגע ההסכם. עצם הפגישה לקראת ניסוח הסכם הורות מעלה נושאים רבים שיאפשרו לכם לבחון היטב את צעדיכם. הדיון המשותף בסוגיות יסייע לכל צד להבין טוב יותר את משנהו, והדרך להורות משותפת חייבת לעבור, מניסיוננו, דרך מסלול זה.